KONST / Litografier / Färglitografi 15837313
nr 1583 7313
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Signerad, numrerad EA. Färglitografi, bildmått: 16x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x48 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:31:44
4/12 17:32:12
300 kr
4/12 18:21:38
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman